![]() ![]() ![]()
במורדות הר האושר
רחלי אברהם-איתן גיליון מס' 56 - ניסן תשע"ה * 3/15 השב רוח קדומים למודיעין
בָּרְכֵנוּ רֹב גֶּשֶׁם וְשֶׁפַע יֶרֶק שְׁלַל פְּרִיחוֹת בְּשׁוּלֵי הַדֶּרֶךְ שְׁלַל יָמִים נְטוּלֵי סַמִּים וַאֲנָחוֹת נֶחָמָה וְהַתְחָלוֹת יְרֻקּוֹת שְׁלַח נִגּוּן בִּמְקוֹם זַעֲקַת אִמָּהוֹת. טֹל אֶת הַכְּאֵב, אֶת הַפַּחַד וּשְׁלַל דְּאָגוֹת טַע בְּלִבֵּנוּ אֱמוּנָה לְקִיּוּמֵנוּ בְּאֶרֶץ הַהַבְטָחָה בְּבִטְחָה מַלֵּא נְחָלֶיהָ מַיִם רַבִּים וּבְעָרְקֵינוּ אוֹר לְהַבְחִין בֵּין טוֹב וְרַע נַעֲשֶׂה וְנִשְׁמַע לִשְׁמֹר בְּלִבֵּנוּ שָׁמַיִם, לְבָנָה בְּמִלּוּאָהּ, לְבָרֵךְ עַל זְרִיחָה וְהוֹד שְׁקִיעָה עַל יְפִי פְּרִיחָה בְּכָל עוֹנָה. תֵּן לָנוּ אֹזֶן קְשׁוּבָה לְדִמְעַת הַצָּמֵא לִקְרִיאַת הַחוֹלֶה וְעַיִן לִרְאוֹת אֶת הַדֶּרֶךְ הָעוֹלָה אֱלֵי חֲלוֹם חֹטֶר "דָּוִד חַי וְקַיָּם" בְּסֻכַּת שָׁלוֹם לִשְׁמֹר אֶת סֵפֶר הַסְּפָרִים וְהֶחָזוֹן מִדּוֹר לְדוֹר, לְבַל יִפְחַת הָשֵׁב רוּחַ קְדוּמִים לְמוֹדִיעִין, עִיר הַחַשְׁמוֹנָאִים לְחַדֵּשׁ מוֹרֶשֶׁת כֹּהֲנִים וְלֶאֱהֹב עַצְמֵנוּ וְעַמֵּנוּ בְּטֹהַר שׁוֹשַׁנָּה עֶלְיוֹנָה בָּרְכֵנוּ מתוך: בובת האשבול, הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2014. http://www.kibutz-poalim.co.il/The_Cob_Doll?bsp=12700 ויהי אור לאורי מַעְגָּל נִפְתַּח בִּפְרִיצַת הַמַּיִם בְּיוֹם הַמְּנוּחָה לַעֲבֹר בִּתְעָלַת הַחַיִּים בְּשָׁעָה נוֹחָה בְּתֹם קִדּוּשׁ וַאֲרוּחָה לְהִוָּלֵד. לִתְפֹּר בְּחוּט שֶׁל אוֹר קִשְׁרֵי מִשְׁפָּחָה לְהַכְתִּיר בְּרֶגַע אָב וָאֵם דּוֹדָה וְדוֹד לְכַדְרֵר אֶת הַלֵּב בְּנַהֲרַת הָאוֹר בְּקַו הַשַּׁחַר לְהַזְרִיחֵנִי סַ בְ תָ א |
|